Feng shui - harmonizace domova

Feng shui je starobylé čínské umění, které se zabývá energií člověka v čase a prostoru.
Je to spojení astrologie, psychologie, ročního cyklu, čínské medicíny, domova a designu.

Feng shui je životní styl - vědomé žití tady a teď s využitím veškeré energie kolem nás.

Náš domov je naše ulita, pokračování nás samotných.
To, co se odehrává v našem životě, vnějším i vnitřím světě, to se odráží do našeho prostoru a naopak.

Je to zrcadlo - pokud v životě někde stagnuješ, v nějaké oblasti se ti nedaří, rozhodně to bude vidět i u tebe doma. Někde ten prostor nebude v rovnováze a v souladu se svým energetickým nastavením.

Náš domov, může být náš největší parťák. Pokud ho budeme vnímat a budeme mu věnovat dostatek svojí pozornosti, pak si můžeme v prostoru krásně manifestovat a podporovat svoje přání v různých oblastech.

Stejně tak jako nás může náš domov nabíjet, tak nás ale může také vyčerpávat. Pokud domov bereme jako samozřejmost, jen čtyři stěny a postel na přespání, do toho se nám kupí nepořádek a vlastně to moc neřešíme. V takovém prostoru vznikají energetické překážky, ucpaná místa, kde nemůže energie volně proudit. To nám pak způsobuje v životě pocity stagnace, zaseknutí a neschopnost se pohnout z místa.

Moje cesta k Feng shui

Feng shui domova jsem obdivovala spoustu let, pořídila jsem si první knížky o úklidu a třídění a také o hramonizaci domova. Nebyla jsem ale schopná to dát účinně do praxe, stále jsem se pohybovala na úrovni "amatér - začátečník". Věděla jsem, že se toho přede mnou skrývá mnohem víc a chtěla jsem to objevit.

Před čtyřmi lety jsem byla maminka na mateřské s malým rošťákem a čerstvým miminkem. Po pár měsících jsem byla absolutně vyčerpaná a v našem domě jsem se necítila vůbec dobře. Proto jsem se rozhodla s tím něco dělat a tak začala moje cesta k útulnému domovu - prostoru, který mě nabíjí a naplňuje radostí každý den. 

Absolvovala jsem kurzy u odbornice na krasoprostor, Jany Zhořové, se kterou jsem následně i spolupracovala jako krasoprostorová expertka v jejím online klubu. Díky ní jsem také začala sledovat moji nejoblíbenější feng shui královnu Míšu Růžičkovou, a díky té jsem se dostala až ke studiu na České škole feng shui.

Absolvovala jsem roční studium pod vedením úžasného mistra Ing.Arch. Otakara Chocholy a úspěšně jsem toto studium zakončila zkouškou a stala se ze mě certifikovaná feng shui konzultantka. Byl to úžasný rok plný seberozvoje a spousty důležitých životních uvědomění.

Feng shui a jeho techniky se pro mě stalo skvělým kompasem a pomocníkem na mé životní cestě. A jsem vděčná, že můžu i já pomoci posvítit na životní cesty ostatním.